Natrafiłem na coś, co mną mocno poruszyło i postanowiłem się tym podzielić z tymi co tu jeszcze czasem zaglądają. Zobaczcie sami….


Mark Dice jest politycznym aktywistą a także ekspertem w kwestii mediów i rozmaitych zachowań społecznych. Przeprowadził on ostatnio serię interesujących eksperymentów socjalnych. Polegały one na tym, że zaczepiał na ulicy ludzi prosząc o podpisanie petycji używając magicznego zwrotu: “Czy popierasz prezydenta Obamę w kwestii… i tu dodawał takie słowa jak eutanazja czy zniesienie wolności osobistej i rozmaitych poprawek do konstytucji. Jak się okazało, znakomita większość ludzi nie zastanawiała się nawet nad tym co podpisuje i co wspiera. Hasło “Obama” wystarczyło, by zaakceptowali wszytko, co niosło ze sobą przesłanie – nawet takie, które dramatycznie kłóciło się z elementarnym zdrowym rozsądkiem. Mózg wielu ludzi, którzy podpisywali te petycje był kompletnie wyłączony, zmiksowany i okazuje się, że zombie nie jest już dłużej wytworem fantazji. Żyjemy w krainie zombie. To Pokolenie Z, pokolenie zombie, które nie zna numerów telefonów do swoich rodziców, nie orientuje się na geograficznej mapie i nawet nie wie jak rozmawiać, bo rozmowy zostały wyparte przez SMS-y.

Mark Dice nie jest tym zjawiskiem zaskoczony . Potwierdza ono istnienie socjologicznego cyklu, który zaczyna się od niewoli, która z kolei doprowadza do walki o wolność a następnie do chwilowego życia we względnym dostatku, co doprowadza do zgody na coraz wiecej ustępstw, apatii, uzależniania się od rządzących by znow przejść do fazy niewolnictwa. Wygląda na to, że to ostatnie stadium przeżywamy własnie teraz. Ludzie – przynajmniej w Ameryce – przestali zadawać pytania. Niewinny eksperyment Dice’a pokazuje jak łatwo jest manipulować ludźmi stosując tylko sugestię albo choćby lagodną perswazję.Proszeni o podpis pod petycją bez problemu wpisywali informacje, ktore wymagał od nich zbierajacy podpisy czyli sam Mark Dice. Wystarczyło magiczne słowo “Obama” i obama-zombie skladali te podpisy bez problemu. W kolejnym filmiku Mike Dice pyta ludzi czy zgadzaja sie na to, żeby wojsko przeprowadzilo obowiązkową rewizję w każdym domu, w poszukiwaniu broni – bo taki plan ma prezydent Obama. Efekt był ten sam. Ludzie skladali swoje podpisy dając zgode na takie działania. W innym filmiku Dice zachęca ludzi aby podpisali petycję która miałaby zniwelować wolność slowa. Motywuje to tym, że Obama chce aby ludzie przestali mowic na niego brzydkie rzeczy. I znow to samo. Ludzie – jak zombie – podpisują….

Źródło:  kefir2010.wordpress.com

nowaatlantyda.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: