USA chce przekazac Izraelowi najwieksza pomoc militarna w historii

Jak donosi dziennik Times of Israel, powołując się na przedstawiciela Białego Domu, Stany Zjednoczone planują przekazać Izraelowi największą pomoc militarną w swojej historii.
Większość amerykańskich senatorów wezwało do zwiększenia pakietu pomocowego dla Tel Awiwu. „Przygotowujemy się do podpisania porozumienia z Izraelem, w którym zobowiążemy się do przekazania największego w historii Stanów Zjednoczonych pakietu pomocowego” – powiedział Agencji Reutera przedstawiciel Białego Domu.

Aż 83 ze 100 senatorów podpisało się pod listem wzywającym prezydenta Baracka Obamę do zwiększenia pomocy zagranicznej dla Izraela i natychmiastowej zgody na treść wyżej wspomnianego porozumienia.

Treść listu przygotował republikański senator Lindsey Graham z senatorem Demokratów, Chrisem Cowansem. Podpisało się pod nim 51 Republikanów i 32 Demokratów, w tym kandydat na prezydenta Ted Cruz.

Obecnie Stany przekazują Izraelowi w ramach pomocy militarnej 3,1 miliarda dolarów rocznie. Tel Awiw żąda zwiększenia tej kwoty do 5 miliardów dolarów. Premier Benjamin Netanyahu zadeklarował, że może zaczekać ze swoim wnioskiem na następcę Obamy.

Podczas swojej ostatniej wizyty w Izraelu amerykański wiceprezydent, Joe Biden, poinformował, że pakiet pomocowy będzie mniejszy niż ten, którego się tu oczekuje. Jednocześnie zapewnił, że jego wielkość będzie wystarczająca, by zapewnić Izraelowi bezpieczeństwo.

Źródło:  xebola.wordpress.com

Polecam też:

Życie amerykańskiego Żyda w rasistowskim, marksistowskim Izraelu. Jack Bernstein

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: