Koncerny farmaceutyczne wydały ponad 880 mln $ na walkę z legalizacją marihuany

Aby uniknąć uzależnienia od opioidów lub żeby wyjść z uzależnienia, wielu pacjentów wybiera marihuanę, chociaż nadal jest ona uważana za narkotyk, a w Stanach Zjednoczonych jest w jednej grupie z heroiną. Tymczasem opioidowe leki na receptę zabijają rocznie tysiące osób, ale są zgodne z prawem i są przepisywane przez lekarzy. Jak to się stało? Cóż, od 2006 do 2015 roku koncerny farmaceutyczne wydały 880mln $, aby zachować leki opioidowe na rynku i nie dopuścić do legalizacji medycznej marihuany.

Epidemia przedawkowań w Ameryce

liczba-przedawkowan-opioidow

wzrost liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniem leków na receptę w USA. Źródło: National Center for Health Statistics

Jeśli nie słyszeliście, że Stany Zjednoczone mają problem z epidemią przedawkowań leków opioidowych, to informujemy. Od 1999 roku liczba zgonów spowodowanych ich przedawkowaniem wzrosła czterokrotnie.

Zaburzenia związane z nadużywaniem leków opioidowych również wzrosły. W 2014 roku 1,9 miliona Amerykanów w wieku 12 lat i powyżej cierpiało z powodu zaburzeń związanych z przyjmowaniem leków na receptę.

Jednak chociaż co najmniej połowa wszystkich zgonów spowodowana jest przez opioidowe leki na receptę, to lekarze nadal wypisują na nie recepty. Zwiększona dostępność leków i wzrost liczby wypisywanych recept jest odpowiedzialna za wzrost zgonów.

W 2015 roku amerykańscy lekarze przepisali wystarczającą liczbę recept, aby dać jedną buteleczkę pigułek dziewięciu na dziesięciu dorosłych Amerykanów.

Wydane miliony

Raport opublikowany przez Associated Press wykazał, że przemysł farmaceutyczny wydał ponad 800mln $ na lobbing, a dokładnie na walkę z przepisami, które nakładają ograniczenia na przepisywanie opioidowych leków na receptę.

Pieniądze te zostały wydane na ochronę takich leków jak OxyContin, Vicodin i Fentanyl, które odpowiadają między innymi za śmierć piosenkarza Prince.

Pieniądze te zostały przekazane przez organizacje takie jak American Cancer Society Action Network. Grupy te mają na celu reprezentowanie interesów chorych na raka i cierpiących na przewlekłe bóle.

Dr Anderw Kolodny, zwolennik reformy leków opioidowych stwierdził:

„Opioidowe lobby zrobi wszystko żeby zachować status quo i nadal móc agresywnie przepisywać leki opioidowe. Oni czerpią ogromne zyski z takiego przepisywania.”

Żródło: http://medycznamarihuana.expert

 

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Koncerny farmaceutyczne wydały ponad 880 mln $ na walkę z legalizacją marihuany

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: